IC Enterra Yenilenebilir Enerji, ilk çeyrekte net elektrik üretimini yüzde 50'ye yakın artırdı IC Enterra Yenilenebilir Enerji, ilk çeyrekte net elektrik üretimini yüzde 50'ye yakın artırdı

Türk otomotiv endüstrisinin önde gelen şirketlerinden Maxion İnci Jant Grubu, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından düzenlenen 2023 İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde büyük bir başarı elde etti. Maxion Jantaş ve Maxion İnci şirketleri, 2023 yılında gösterdikleri 342 milyon dolarlık üstün ihracat performansıyla "Altın İhracatçı Ödülü"ne layık görüldü.

Maxion İnci ve Maxion Jantaş şirketleri, yıllık yaklaşık 13 milyon jant üretim kapasitesiyle Avrupa'nın tek lokasyonunda önemli bir konuma sahip. Bu büyük üretim kapasitesiyle binek araçlar, hafif ticari araçlar ve ağır vasıta ticari araçlar için jant üretiminde lider konumundalar.

Şirketin yönetim kurulu başkanı Mustafa Zaim, ödülle ilgili yaptığı açıklamada, grubun başarısının 1800 çalışanın çabalarının bir takdiri olduğunu belirtti. Zaim, "Gerçekleştirdiğimiz ihracatla sektörün lideri konumundayız ve Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlıyoruz. Ayrıca, jant üretiminde Ege Bölgesi'nin markalaşmasına öncülük ediyoruz" dedi.

Maxion İnci Jant Grubu'nun, 5 kıtada 60'tan fazla ülkeye ihraç ettiği alüminyum ve sac jantlar, şirketin cirosunun büyük bir kısmını oluşturuyor. Bu başarılarla Türkiye'nin otomotiv endüstrisindeki gücünü ve rekabetçiliğini daha da artırmaya devam ediyor.

Kaynak: aa