MediaMarkt Türkiye, üst yönetim kadrosuna iki önemli atama gerçekleştirdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Mete Uslukılınç Ticaretten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CCO) olarak atanırken, Tolga Balta 15 Temmuz itibarıyla Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CFO) olarak göreve başlayacak.

Mete Uslukılınç'ın Ataması

Mete Uslukılınç, MediaMarkt Türkiye'nin Ticaretten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CCO) olarak atandı. Uslukılınç, Eylül 2018'den Ocak 2024'e kadar Dyson Türkiye'de Genel Müdür olarak görev yaptı. Daha önce GfK Türkiye, Philips Türkiye ve Philips B.V. Hollanda gibi prestijli şirketlerde yönetici pozisyonlarında bulunmuş olan Uslukılınç, sektörde geniş bir deneyime sahip.

Tolga Balta'nın Ataması

Tolga Balta, 15 Temmuz itibarıyla MediaMarkt Türkiye'nin Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CFO) olarak göreve başlayacak. Balta, kariyeri boyunca Adidas Grubu'nda Avrupa Gelişen Pazarlar CFO'su, PepsiCo'da Avrupa IT Organizasyonu CFO'su, Avrupa Tedarik Zinciri İçecekleri CFO'su ve Doğu Avrupa Operasyon Planlama Direktörü gibi çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Son olarak Reckitt Türkiye ve Orta Asya Bölgesi CFO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışan Balta, finans alanında derin bir bilgi ve deneyim birikimine sahip.

Honda SH125i, Türkiye yollarında yerini alacak Honda SH125i, Türkiye yollarında yerini alacak

Geçiş Süreci

Tolga Balta, yıl sonunda emekliye ayrılacak olan mevcut Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Spyros Xenos ile bir süre birlikte çalışarak sorunsuz bir geçiş süreci sağlayacak. Xenos'un deneyimlerinden faydalanacak olan Balta, MediaMarkt Türkiye'nin finansal stratejilerini geliştirmeye ve uygulamaya devam edecek.

Kaynak: aa