Gümüşhane Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü İç Mekan Tasarım Programında öğrenim gören Mehtap ve Rabia Maysan kardeşler, babalarının trafik kazası sonrası kapanan mobilya imalathanesini yeniden açmayı hedefliyor.

Üniversite eğitimi için Kayseri'den Gümüşhane'ye gelen Maysan kardeşler, lisede aldıkları iç mekan tasarım eğitimini üniversitede sürdürerek, babalarının atıl durumdaki iş yerini tekrar canlandırmak istiyor.

Mehtap Maysan: "Babamızın İş Yerini Yeniden Açmayı Hedefliyoruz"

İkinci sınıf öğrencisi Mehtap Maysan, kardeşi Rabia ile hiç ayrılmadıklarını belirterek, “İki yıl önce iç mekan tasarım bölümünü kazandım. Benden sonra kız kardeşim de aynı bölümü kazandı. Lisede de aynı bölümü okuduk. Kardeşimin daha çok ilgisi vardı. Genelde ayrılamıyoruz. İlkokul, ortaokulu beraber okuduk. Şimdi de üniversiteyi beraber okuyoruz," dedi.

Babaları Mustafa Maysan’ın 2020 yılında geçirdiği trafik kazası nedeniyle mobilya üretim işletmelerinin kapandığını belirten Mehtap, "Şu anda iş yerimiz kapalı. Bölümümüzü bitirip, iş yerini tekrar açmayı düşünüyoruz," diye konuştu.

Evlerinde iki kız kardeş olduklarını anlatan Mehtap, "Ailem kardeşimi bana emanet etti. En ufak bir şey olduğunda, yanına koşacak olan kişi benim. Aramızda bir yaş var ama ablalığı çok iyi tattırıyor bana. Ben ikinci sınıftayım, kardeşim birinci sınıfta. Onun eli daha yatkın ve bölümü daha çok seviyor," ifadelerini kullandı.

Hayallerinden bahseden Mehtap, tasarladıkları ürünlerin babaları tarafından üretilmesini istediklerini kaydetti.

Rabia Maysan: "Baba Mesleğini Birlikte Devam Ettirmek İstiyoruz"

Birinci sınıf öğrencisi Rabia Maysan ise ablasının ikinci sınıfta olmasının kendisine avantaj sağladığını dile getirerek, “Ablamın burada olması benim açımdan çok iyi oldu. Buraya alışma sürecim çok iyi geçti. Ablam bana çok destek oldu," dedi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde (TOGÜ) İkinci Afet Eğitimi Gerçekleştirildi Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde (TOGÜ) İkinci Afet Eğitimi Gerçekleştirildi

Babalarının geçirdiği trafik kazası sonrasında fiziki olarak çalışmakta zorlandığını ve bu nedenle iş yerinin kapandığını ifade eden Rabia, "Baba mesleğini birlikte devam ettirmek istiyoruz," diye konuştu.

Kaynak: aa