Amasya'nın Merzifon ilçesinde, Sazlıca ve Hayrettin köylerine yapılan basınçlı sulama tesisleri ile 100. Yıl Sulama Göleti derivasyon kanalının hizmete açılışı gerçekleştirildi. Vali Yılmaz Doruk'un da katıldığı törende, tarımsal üretimi artırmak amacıyla yapılan bu altyapı projeleri vatandaşların hizmetine sunuldu.

Vali Doruk, törende yaptığı konuşmada, Amasya'nın her alanda yatırımlarla güçlendirildiğini vurgulayarak, tarımsal üretimi desteklemek ve çiftçilere daha verimli bir tarım yapma imkanı sağlamak için çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Merzifon ilçesindeki bu altyapı projeleriyle Hayrettin köyünde 500, Sazlıca köyünde ise 170 dekar arazinin sulama imkanına kavuştuğunu belirtti.

Bayındır'da Zeytinlik Alanında Yangın Kontrol Altına Alındı Bayındır'da Zeytinlik Alanında Yangın Kontrol Altına Alındı

AK Parti Amasya Milletvekilleri Haluk İpek ve Hasan Çilez'in de katıldığı törene, Merzifon Kaymakamı Ali Güldoğan, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar da ilgi gösterdi. Törende yapılan açılışlarla birlikte, çiftçilerin daha verimli ve profesyonel tarım yapmaları için önemli bir adım atıldı.

Kaynak: aa