Merzifon Şehit Abdulmuttalip Kesikbaş Halk Eğitimi Merkezi'nin Zübeyde Hanım Kadın Kültürevi'nde düzenlenen kurslara katılan kursiyerlerin hazırladığı ürünlerin sergilendiği bir etkinlik gerçekleştirildi.

Sinop'un Boyabat İlçesinde Hafif Ticari Araç Toprak Yığınına Çarptı: 2'si Çocuk 3 Kişi Yaralandı Sinop'un Boyabat İlçesinde Hafif Ticari Araç Toprak Yığınına Çarptı: 2'si Çocuk 3 Kişi Yaralandı

Sergide, ahşap boyama, ev dekorasyonu, iğne oyaları, geleneksel kıyafetler, takılar, örgü oyuncaklar gibi çeşitli alanlarda üretilen çalışmalar katılımcıların beğenisine sunuldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat, serginin açılışında yaptığı konuşmada, Halk Eğitimi Merkezi'nin açtığı kurslarda başarılı çalışmalar yapıldığını vurguladı. Kurslara gösterilen yoğun ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür eden Yozgat, eğitimin sosyalleşme, geleceğe hazırlanma ve topluma uyum sağlama açısından son derece önemli olduğunu belirtti.

Serginin açılışı Belediye Başkan Vekili Hasan Koparan ve diğer katılımcılar tarafından gerçekleştirildi. Stantları gezen katılımcılar, ürünleri inceleyerek emekleri için usta öğretici ve kursiyerlere teşekkür etti.

Bu tür etkinlikler, el emeği göz nuru ürünlerin sergilenmesi ve toplumun sanatsal yönünün desteklenmesi açısından büyük önem taşıyor.

Kaynak: aa