Merzifon Kaymakamı Ali Güldoğan başkanlığında, 8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili alınacak tedbirlerin görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirildi. Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen toplantıda, sınavın huzurlu ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için alınması gereken tedbirler ve yapılabilecek öneri ve talepler ele alındı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Güldoğan, ilçede sınava girecek olan öğrencilerin sorun yaşamaması için gerekli tüm tedbirlerin en üst seviyede alındığını belirtti. Ayrıca, huzurlu ve güvenli bir sınav ortamı sağlanması için tüm kurumların koordineli şekilde görev yapacağını ifade etti.

Bayındır'da Zeytinlik Alanında Yangın Kontrol Altına Alındı Bayındır'da Zeytinlik Alanında Yangın Kontrol Altına Alındı

Özellikle sınav sabahı kimlik belgesi hususunda problem yaşayabilecek adaylar için İlçe Nüfus Müdürlüğü'nün cumartesi ve pazar günleri de hizmet vereceğini aktaran Güldoğan, sınava girecek olan öğrencilerin sorunsuz bir deneyim yaşaması için gerekli adımların atıldığını vurguladı.

Toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Hökelek, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Erbil Terbıyık, İlçe Emniyet Müdürü Levent Kürşad Aykaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat ve çeşitli daire müdürleri de katıld.

Kaynak: aa