Okul Sporları Yıldızlar Tekvando Grup Müsabakaları Kırşehir'de Başladı: Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin Sporculara Başarı Diledi

Kırşehir'de düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Tekvando Erkekler-Kızlar Grup Müsabakaları, büyük bir katılımla başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Aşıkpaşa Spor Salonu'nda gerçekleştirilen müsabakalara 16 ilden 400'ün üzerinde sporcu ve antrenör katıldı.

Organizasyonun açılış töreninde konuşan Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, sporculara başarılar diledi. Gençlerin hayal kurup çalışarak başaramayacakları hiçbir şeyin olmadığını vurgulayan Şahin, gençlerin gelecekteki potansiyeline inancının önemine değindi. Şahin, "Bu gençlik tekvandoda Avrupa ve dünya şampiyonu oldu takım halinde. Gelecek gençlerindir. Size tecrübemiz ise bıkmadan okumak ve çalışmak derim." şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin ise Kırşehir'in bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, sporcuların ve antrenörlerin centilmenlik içinde müsabakaları gerçekleştirmesi temennisinde bulundu.

Tokat'ın Turhal ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem Tokat'ın Turhal ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem

İlk gün müsabakalarında dereceye giren sporculara ödülleri, federasyon başkanı Metin Şahin ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Organizasyonun 5 Nisan Cuma günü sona ereceği bildirildi.