Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'nın trafik kazasında yaralanan bir kediye sahip çıkması, bölgedeki hayvanseverleri de harekete geçirdi. Başkan Kaya'nın "Patili dost sahiplenme hareketi" çağrısına cevap veren Elif Yılmaz, Çevre ve Hayvanları Koruma Derneği (ÇEVHAYKO) aracılığıyla tedavisi tamamlanan 2 kediyi sahiplendi.

Sinop Boyabat'ta Geleneksel Yağmur ve Bereket Duası Etkinliği Düzenlendi Sinop Boyabat'ta Geleneksel Yağmur ve Bereket Duası Etkinliği Düzenlendi

Yılmaz, sahiplendiği kedilere "Pembe" ve "Asi" adını verdi. Başkan Kaya'nın cesaretlendirmesiyle bu kararı aldığını belirten Yılmaz, çocuklarının uzun zamandır bir kedi istediğini ancak kendisinin bu konuda tereddüt yaşadığını söyledi. Ancak Başkan Kaya'nın örnek davranışı ve teşvikiyle kedileri sahiplenmeye karar verdiğini ifade etti.

Çocuklarının da kedilere büyük sevgi gösterdiğini vurgulayan Yılmaz, hayvan sahiplenmenin çocuklarda sorumluluk duygusunu geliştirdiğine dikkat çekti. Ayrıca, "Patili dostlarımız, çocuklarımızın psikolojik gelişimleri açısından da çok çok önemli. Onları sahiplenip sayelerinde sorumluluk edinmeyi öğreniyorlar. Onlarla bir arada yaşamayı, vicdanlı ve merhametli olmayı öğreniyorlar. Her evde patili dostlarımız olmalı." şeklinde konuştu.

Başkan Kaya'nın çağrısıyla birlikte bölgede artan sahiplenme hareketinin, hem sokak hayvanlarına yuva oluşturulmasına hem de insanların hayvanlarla daha sağlıklı ve anlamlı bir ilişki kurmasına katkı sağladığı belirtiliyor.