Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Öğrenci Topluluklar Birliği, İsrail'in Refah bölgesinde gerçekleştirdiği ve birçok Filistinlinin hayatını kaybettiği katliama tepki göstermek amacıyla bir basın açıklaması düzenledi. Kongre ve Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen etkinlikte, "Kampüslerden Refah’a Katliama Dur De!" sloganları atıldı.

Rize'de "28. Çamlıhemşin Ayder Kültür, Sanat ve Doğa Festivali" başladı Rize'de "28. Çamlıhemşin Ayder Kültür, Sanat ve Doğa Festivali" başladı

Öğrenci toplulukları adına basın açıklamasını okuyan Ahmet Akarsu, İsrail hükümetinin sivillere yönelik saldırılarına derhal son vermesi gerektiğini vurguladı. Akarsu, insani yardım konvoylarının ve uluslararası gözlemcilerin bölgeye erişimine izin verilmesi çağrısında bulundu. Filistin halkının temel insani haklarına saygı gösterilmesinin uluslararası barış ve güvenliğin korunması açısından hayati önem taşıdığını ifade etti.

Açıklamanın sonunda Akarsu, "Dünya tarihine kara bir leke olarak geçecek olan bu insanlık dışı eylemlerin sorumlularının cezalandırılması ve benzer trajedilerin tekrar yaşanmaması için uluslararası toplumun kararlı ve acil adımlar atması gerekmektedir. Bu süreçte tüm insan hakları savunucularını ve vicdan sahibi bireyleri Filistin halkının yanında durmaya ve adalet mücadelesine destek olmaya davet ediyoruz." dedi.

Basın açıklamasına, Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mete Avcı ve Prof. Dr. Nebi Gümüş, daire başkanları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Editör: Yunus Emrah KURU