Rize Belediyesi İçmesuyundan Enerji Üretim Çalışmalarına Devam Ediyor

Rize Belediyesi'nin içme suyu hattı üzerinde kurduğu türbinler sayesinde enerji üretim çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu yenilikçi proje ile hem içme suyu sağlanıyor hem de enerji üretiliyor.

Rize’nin Dağsu Mahallesi’nde yapımı süren ve "Çayeli Maslak" olarak adlandırılan 25 tonluk deponun yerine 500 tonluk yeni bir depo inşa edildi. Bu yeni depoya 143 kilovat saat enerji üretebilen bir elektrik türbini yerleştirildi. Bağlantı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, türbinden kısa süre içinde enerji üretimine başlanacak.

Rize Belediyesi, Kaplıca HES, Andon HES, Çay Lifinden Mangal Kömürü Üretim Tesisi ve Güneş Panelleri projelerinin ardından, yapımı sona yaklaşan Çayeli Maslak ve Hamzabey HES ile enerji üretim çalışmalarını artırarak sürdürüyor.

Saltuk Deniz'den Çaykur Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması: "Yaş Çay Alım Bedelleri Bayramdan Önce Ödenmeli! Saltuk Deniz'den Çaykur Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması: "Yaş Çay Alım Bedelleri Bayramdan Önce Ödenmeli!

Bu projelerle Rize Belediyesi, hem sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırıyor hem de kentin enerji ihtiyacını karşılamaya yönelik önemli adımlar atıyor. Belediye yetkilileri, bu tür projelerin Rize'nin enerji bağımsızlığını artıracağına ve çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunacağına inanıyor.

G Pym Cu Y Xs A Am87JG Pym Cuc X U A A Ku8 BG Pym Cv Q Xg A A6 Np Z

Editör: Yunus Emrah KURU