Rize' de uyuşturucu ticareti operasyonunda 2 kişi tutuklandı

Rize Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Yapılan çalışmalarda, ilimize uyuşturucu madde getireceği değerlendirilen şahısların tespit edilmesinin ardından harekete geçildi.

Operasyon kapsamında gerçekleştirilen üst ve araç aramalarında, 2 parça halinde toplam ağırlığı 75,53 gram sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi ele geçirildi.

Rize' de "Mahzen-49" operasyonlarında organize suç örgütü çökertildi, 30 şüpheli yakalandı Rize' de "Mahzen-49" operasyonlarında organize suç örgütü çökertildi, 30 şüpheli yakalandı

Emniyet Müdürlüğü ekipleri, operasyon sonucu toplamda 4 şahıs hakkında gerekli adli işlemleri başlattı. Bu sürecin ardından M.Ş.Y. ve Z.K. isimli şahıslar, çıkarıldıkları Adli Makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Uyuşturucu ticaretiyle mücadele kapsamında yürütülen operasyonların kararlılıkla devam edeceği belirtildi. Emniyet yetkilileri, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak adına uyuşturucuyla mücadelede kararlılıkla çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Whatsapp Görsel 2024 05 03 Saat 10.19.05 4Aecf769