Rize İl Sağlık Müdürlüğü, Kan Bağışı İçin Acil Çağrıda Bulunuyor!

Hastaların hayati öneme sahip olan kan ve kan ürünlerine erişimini sağlamak amacıyla, Rize İl Sağlık Müdürlüğü, kan bağışının sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, vatandaşları Kızılay kan merkezlerine kan bağışında bulunmaya davet ediyor.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kan, hayat kurtarmak için vazgeçilmez bir kaynaktır. Ancak son zamanlarda kan bağışının azaldığını gözlemliyoruz. Bu durum, özellikle acil ihtiyaç sahibi hastalarımızı olumsuz etkilemektedir. Kana zorunlu ihtiyacı olan hastalarımıza kan temini konusunda zaman zaman zorluklar yaşıyoruz. Bu nedenle, Kızılay'a yapılan kan bağışının azaldığını ve stok seviyelerinin düştüğünü görüyoruz. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı Kızılay'a kan bağışı yapmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Rize'de Ekmek fiyatlarına da mı zam geliyor Rize'de Ekmek fiyatlarına da mı zam geliyor

Özellikle son günlerde kan stoklarında yaşanan azalma, ameliyat olacak vatandaşların kan ihtiyacını karşılamakta zorluk çekmelerine neden oluyor. Bu zorlu süreçte, insanlarımıza destek olmanın önemine vurgu yapan yetkililer, herkesi kan bağışında bulunmaya çağırıyor.

Kan bağışı için Tuzcuoğlu Memişağa Parkında bulunan Kızılay Kan Alma Birimi, haftanın 7 günü Ramazan boyunca iftardan sonra 19.45 ile gece 24.00 arasında, bayramdan itibaren ise gündüz 10.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, vatandaşların bu çağrıya duyarlılık göstererek kan bağışında bulunmalarını önemle rica ediyor. Unutmayalım, bir kan bağışı bir hayat kurtarabilir!