Çamlıhemşin Halkı Hukuksuz Projelere Karşı Ayakta!

Çamlıhemşin ilçesinde yaşayan vatandaşlar, bugün bir araya gelerek doğalarını ve yaşam alanlarını korumak için seslerini duyurdu. CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı öncülüğünde gerçekleşen toplantıda, ilçenin karşı karşıya kaldığı hukuksuzluk ve talanın vurgusu yapıldı.

Derelerin ve ormanların korunması gerektiğini belirten Ocaklı, izinsiz ve kuralsız bir şekilde alınan derelerle ilgili endişelerini dile getirdi. Ayrıca, halka danışılmadan ruhsatlandırılmayan projelerin Fırtına Vadisi'nde talana neden olduğunu vurguladı.

Özellikle, Ardeşen ile Ayder  arasındaki yol yapımı maliyetinin 1.7 milyon TL olarak kaydedildiği ancak yalnızca 10,000 TL'nin ayrıldığına dikkat çeken Ocaklı, müteahhit firmaların hukuksuz faaliyetlerine de değindi. Ödeneği belirsiz olan projelerde bile, taş ocağı ruhsatı almadan malzeme temini yapıldığını ifade etti.

Çamlıhemşin halkının yola karşı olmadığını, ancak doğanın tahrip edilmesine karşı olduklarını belirten Ocaklı, bu mücadeleyi sürdüreceklerini ve halkın taleplerinin yerine getirilmesini istediklerini vurguladı.

Talanın durdurulması çağrısı yapan Ocaklı, eğer bu adımlar atılmazsa eylemlerin büyüyeceği uyarısında bulundu.

Rize'deki trafik kazasında ölen kişinin cenazesi defnedildi Rize'deki trafik kazasında ölen kişinin cenazesi defnedildi

G K J1 Dxf X Q A A2Y R AG K J1 Dxj W M A A T J7 S