Vali İhsan Selim Baydaş ve eşi Zeyneb Baydaş, Vali Yardımcıları Murat Öztürk, Hüseyin Aydın, Hatice Cemre İncesu ve kaymakamların katılımıyla Rize Valiliği himayesinde düzenlenen özel bir iftar programında ilimizdeki koruyucu aileler ve sahiplendikleri çocuklarla bir araya geldi.

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başladı ve akşam ezanının okunmasıyla birlikte iftar yapıldı. Vali Baydaş ve eşi iftar öncesi masaları tek tek dolaşarak koruyucu aileler ve çocuklarla samimi sohbetler gerçekleştirdi.

Ömer Talha Erdoğan son yolculuğuna uğurlandı Ömer Talha Erdoğan son yolculuğuna uğurlandı

Vali Baydaş, programda yaptığı konuşmada, geniş aile iftarlarında bir araya gelmenin önemine vurgu yaparak, bu tür etkinliklerin sosyal devlet ilkesinin bir gereği olduğunu belirtti. Devletin kimsesizlerin kimsesi olduğunu vurgulayan Baydaş, koruyucu ailelerin ve sahiplendikleri çocukların desteklenmesinin önemine değindi.

İlimizde 23 koruyucu aile ve yanlarında 23 çocuğun bulunduğunu ifade eden Vali Baydaş, bu uygulamanın Türkiye genelinde binlerce çocuğa ve aileye umut olduğunu ve her geçen gün desteklenerek büyüdüğünü dile getirdi.

Vali Baydaş, programın sonunda katılımcılara teşekkür ederek, Ramazan bayramının şimdiden kutlu olmasını diledi ve sofralarını bereketlendirdikleri için teşekkür etti.

G K Tov G5 Wk A A D Us TG K Tov J F W Y A Ap By WG K Tov I Xk A A Gr Rv