Rize'de Köy Muhtarları Çalıştayı'nın son oturumu yapıldı

Rize İl Özel İdaresi tarafından düzenlenen ‘Köy Muhtarları Çalıştayı’nın son oturumu, Kalkandere, İkizdere ve İyidere ilçelerindeki köy muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirildi. İldeki köy muhtarlarına yönelik düzenlenen etkinlikte, muhtarlarla yol, su, imar gibi konularla ilgili bilgilendirme yapıldı ve muhtarların sorunları ele alındı.

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen mahalli idareler seçimlerinin ardından göreve başlayan köy muhtarlarının tamamı, 22-30 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen çalıştay kapsamında bir araya geldi. Toplamda 4 oturumdan oluşan çalıştayların sonuncusu İkizdere Kaymakamlığı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti.

Oturumda, Rize İl Özel İdaresi personelleri ve ilgili birim müdürleri tarafından 6 masada 15 farklı konu hakkında muhtarlara bilgilendirme sunuldu. Ayrıca muhtarlardan köylerindeki en önemli 3 konuyla ilgili talepler de alındı. Bu sayede, köylerin ihtiyaçları ve sorunları doğrudan ilgili kurumlara iletilerek çözüm odaklı bir yaklaşım benimsendi.

Rize-Artvin Havalimanı Mayıs ayı rakamları açıklandı Rize-Artvin Havalimanı Mayıs ayı rakamları açıklandı

Köy muhtarları, çalıştayın son oturumunda bir araya gelerek karşılıklı olarak bilgi alışverişinde bulundu ve köylerinin geleceği için çözüm önerileri geliştirdi. Yapılan bu etkinlikle, köylerdeki yaşam kalitesini artırmak ve muhtarların görevlerini daha etkin bir şekilde yerine getirebilmeleri hedeflendi.8 A6 A3372

Editör: Yunus Emrah KURU