Rize’de Mini Atletizm Şenliği İlk Kez Düzenlendi: Anaokulu Öğrencileri Sporda Buluştu

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Atletizm İl Temsilciliği iş birliğiyle gerçekleştirilen Mini Atletizm Şenliği, büyük bir coşkuyla tamamlandı. Rize Anaokulları 5 yaş sınıfları arasında düzenlenen etkinlik, sporun heyecanını küçük yüreklerle buluşturdu.

Şenol Birol Merkez Futbol Sahası’nda düzenlenen etkinliğe, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Denizciler Anaokulu ve Merkez Anaokulu'ndan toplamda 100'e yakın 5 yaşındaki ana sınıfı öğrencisi katıldı. Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Ramazan Öztürk, Spor Şube Müdürü Cafer Küçükmustafa ve Atletizm İl Temsilcisi Kerem Kalkan'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda yetkili ve veli de etkinliği izledi.

İl Müdürü Ramazan Öztürk, organizasyonun çocukların sporla tanışması ve eğlenerek öğrenmeleri adına önemli bir adım olduğunu belirtti. Öztürk, "Atletizm İl Temsilcimiz ve Spor Müdürlüğümüzün ilk kez hayata geçirdiği bu organizasyon, ana sınıfı öğrencilerimizin doyasıya eğlendiklerine şahitlik ettik. Çocuklarımız, birbirinden eğlenceli oyunlarla hem spor yapmanın keyfini çıkardılar hem de yeni yeteneklerini keşfetme fırsatı buldular. Amacımız, çocuklarımızı sporla buluşturarak onları daha sağlıklı ve mutlu bireyler haline getirmek. Bu etkinliğin geleneksel hale gelmesi ve daha geniş kitlelere ulaşması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

Rize' de "Mahzen-49" operasyonlarında organize suç örgütü çökertildi, 30 şüpheli yakalandı Rize' de "Mahzen-49" operasyonlarında organize suç örgütü çökertildi, 30 şüpheli yakalandı

Rgm 8271 (1)Rgm 8358 (1)