Sahibinden.com'un yeni platformu Otobid, Türkiye'de bir ilke imza atarak bireysel araç sahiplerini çevrim içi açık artırma ortamında buluşturuyor. Bu yenilikçi platform, binlerce oto galerinin katılabildiği şeffaf, hızlı ve güvenilir bir satış süreci sunuyor.

Sağlanan hizmetler ve getirilen yenilikleri tanıtmak üzere, sahibinden.com Üst Yöneticisi (CEO) Burak Ertaş ve Otobid Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu, Sait Halim Paşa Yalısı'nda bir basın toplantısı düzenledi.

Eflani'de kurban pazarlarında hareketlilik yaşanıyor Eflani'de kurban pazarlarında hareketlilik yaşanıyor

Toplantıda konuşan Burak Ertaş, otomotiv sektörünün Türkiye'deki en büyük ve önemli sektörlerden biri olduğunu belirterek, Otobid'in bu alanda önemli bir hizmeti temsil ettiğini vurguladı. Ertaş, "2024 yılına önemli yatırımlar ve stratejik açılımlarla başladık. Otobid, araç sahiplerini oto galeriler ile şeffaf bir ortamda buluşturan online açık artırma platformumuz, bu stratejinin çok önemli bir halkasını oluşturuyor. Bizim amacımız, tüm hizmetlerimizle kullanıcılarımıza kusursuz bir deneyim yaşatmak ve maksimum fayda yaratmak. Milyonlarca kullanıcımızı yeniliklerle buluşturmaya, sektörümüze bu anlamda öncülük etmeye devam edeceğiz." dedi.

Otobid Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu ise Otobid'in, araç sahiplerinin araçlarını çevrim içi açık artırma ortamında satışa sunarak Türkiye'nin dört bir yanındaki galerilerle buluşturduğunu açıkladı. Barutçuoğlu ayrıca, Otobid'in bugün itibarıyla 6 büyük şehirde 14 hizmet noktasıyla hizmet vermeye başladığını ve gelecek dönemde Türkiye'nin birçok bölgesine hızlı bir şekilde yayılmayı hedeflediklerini ifade etti.

Otobid'in sunduğu hizmetler arasında araçların ön değerlemesi ve detaylı ekspertiz süreci de bulunuyor. Kullanıcılar, platform üzerinden araçlarının ön değerlemesini yapabiliyor ve Otobid hizmet noktalarından randevu alarak ekspertiz sürecine başlayabiliyorlar. Bu süreçte araç sahipleri, araçlarını şeffaf ve güvenilir bir şekilde satışa sunarak, satış sonrasında 1 gün içinde ödemelerini alabiliyorlar.