Salıpazarı Belediye Başkanı Refaettin Karaca, ilçenin yaz döneminde yol yapım çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı. Karaca, yaptığı açıklamada, mahalle yollarının en büyük sorunlarından biri olduğunu belirtti.

Dodurga'da Çiftçiler Arpa Hasadına Başladı: Kuraklık Rekolteyi Düşürdü Dodurga'da Çiftçiler Arpa Hasadına Başladı: Kuraklık Rekolteyi Düşürdü

İlçede toplam 765 kilometrelik bir yol ağı bulunduğunu ifade eden Karaca, bu yolların 180 kilometresinin Büyükşehir Belediyesi'ne, 585 kilometresinin ise Salıpazarı Belediyesi'ne ait olduğunu dile getirdi. Karaca, "Mahallelerimizin çoğu dağınık ve yüksek kesimlerde bulunuyor. Ana grup yollarımızda büyük sıkıntılar yaşamıyoruz ancak mahalle ve bağlantı yollarımızda çözülmesi gereken sorunlar mevcut." dedi.

Bu sorunların farkında olduklarını ve çözeceklerine inandıklarını belirten Karaca, "Biz mahalle sakinlerine söz verdik. Hiçbir mahallemizde yol ve ulaşım sorunu kalmayacak. Bütün mahalle yollarımızı daha konforlu hale getirerek bu sorunları çözeceğiz." şeklinde konuştu.

Üretimin olmadığı bir yerde tüketimin de gerçekleşemeyeceğini vurgulayan Karaca, Salıpazarı Belediyesi'nin her alanda üreten bir belediye olacağını ve kendi göbeğini kendisinin keseceğini söyledi. Karaca, "Bu yaz döneminde belirli bir program dahilinde yol yapım çalışmalarımıza başlıyoruz. İhtiyaçları tespit ettik ve hazırlıklarımızı tamamladık. Allah izin verirse, hummalı bir çalışma yürüterek yol sorununu çözeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: aa