Salıpazarı İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle yoğunluğun yaşandığı hayvan pazarlarında sahte para konusunda satıcıları bilgilendirdi. İlçe Emniyet Amirliği, satıcıların sahte para ve dolandırıcılık yöntemleriyle mağdur olmamaları için kapsamlı bir bilgilendirme kampanyası başlattı.

Ekipler, hayvan pazarında satıcılara bilgilendirici broşürler dağıtarak paranın sahte olup olmadığını nasıl anlayabileceklerini detaylı şekilde anlattı. Satıcıları sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyaran polisler, paranın güvenlik özelliklerini ve dikkat edilmesi gereken noktaları vurguladı.

Bilgilendirme çalışmaları kapsamında, İlçe Emniyet Amirliği ekipleri ilçe esnafını da ziyaret ederek hırsızlık ve dolandırıcılık konulu broşürler dağıttı. Esnafa, Kurban Bayramı döneminde artabilecek hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı alınabilecek önlemler hakkında bilgi verildi.

İlçe Emniyet Amirliği yetkilileri, halkın Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içinde geçirmeleri için bu tür bilgilendirme faaliyetlerinin önemine dikkat çekti. Yetkililer, vatandaşlardan şüpheli durumlarla karşılaştıklarında hemen polise haber vermelerini istedi.

Karabük'te Aydınlatma Direğine Çarpan Otomobil Devrildi: Sürücü Yaralandı Karabük'te Aydınlatma Direğine Çarpan Otomobil Devrildi: Sürücü Yaralandı

Salıpazarı İlçe Emniyet Amirliği'nin bu çalışması, vatandaşlar tarafından olumlu karşılanırken, bayram öncesi güvenlik önlemlerinin artırılması memnuniyetle karşılandı.

Kaynak: aa