Salıpazarı Belediyesi ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğiyle ilçede açık yüzme havuzunda yaz spor okulları başladı. Yaz tatilini sporla değerlendirmek isteyen çocuklar için düzenlenen yüzme kursları, hem eğlenceli vakit geçirmelerini hem de yüzme becerilerini geliştirmelerini sağlayacak.

6-18 yaş arası çocuklar için tasarlanan eğitim programında, haftada bir gün halk günü düzenlenerek yetişkinlerin de havuzdan faydalanması sağlanacak. Eğitimler, 1 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Bayburt'ta şarampole devrilen otomobildeki 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı Bayburt'ta şarampole devrilen otomobildeki 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı

Geçen yıl 220 kişinin üzerinde katılımın sağlandığı yaz spor okullarında bu yıl da yoğun bir ilgi bekleniyor. Salıpazarı Belediye Başkanı Refaettin Karaca, yüzme eğitimi alan çocuklara hediyeler vererek, onları tebrik etti. Ailelere seslenen Karaca, çocukların spor alışkanlığı kazanmaları ve fiziksel performanslarını artırmaları için yüzme kurslarına katılmalarını önerdi.

Karaca, "Çocuklarımızın ve gençlerimizin yaz tatillerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla yüzme kurslarına tüm halkımızı davet ediyoruz. Spor yapmanın ve sağlıklı yaşamın önemini vurguluyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: aa