Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsunspor'un Canik ilçesinde yer alan Nuri Asan Tesisleri'ndeki antrenman sahasını yenileme çalışmalarına başladı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 20 yıldır kırmızı-beyazlı ekip tarafından kullanılan saha, Belediye Başkanı Halit Doğan'ın talimatıyla daha elverişli hale getiriliyor.

Çalışmalar kapsamında, ilk olarak eski çimler kaldırıldı ve saha üzerinde kazı çalışmasına başlandı. Yaklaşık 65 santimetre derinliğinde yapılacak kazı sonrası sahanın altyapısı ve toprağı yenilenecek.

Dodurga'da Çiftçiler Arpa Hasadına Başladı: Kuraklık Rekolteyi Düşürdü Dodurga'da Çiftçiler Arpa Hasadına Başladı: Kuraklık Rekolteyi Düşürdü

Samsunspor'un şehrin en önemli değerlerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Doğan, şunları kaydetti:

"Samsunspor şehrimizin gururu, bizim de kırmızı-beyazlı sevdamız. Şehrimizin değerlerinin farkında olarak, Samsun'umuzun hassasiyetlerini bilerek hareket etmeye özen gösteriyoruz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak da ilk icraatlarımızdan biri maça gidecek taraftarlarımıza tramvaylarımızı ücretsiz hale getirmek olmuştu. Samsunspor'umuzun yanında olarak, takımımızla ve taraftarımızla birlikte hareket etmeyi sürdüreceğiz. Nuri Asan Tesisleri'ndeki antrenman sahasının yenilenmesi noktasında Kulübümüzün bir talebi olmuştu. Bizler de hemen ekiplerimizi oraya yönlendirdik. Ekiplerimiz özverili bir çalışmayla kısa sürede çalışmaları tamamlayacak. Samsunspor'umuz yeni sezonda daha güzel bir sahada antrenmanlarını yapacak. Bu çalışma, yeni sezonda takımımıza armağanımız olacak. İnşallah Samsunspor'umuz daha güzel bir antrenman sahası ile bol galibiyetli bir sezon geçirir ve şehrimizin adını daha da güzel tanıtmaya devam eder."

Bu yenileme çalışması, Samsunspor camiası ve taraftarları tarafından büyük memnuniyetle karşılandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin bu girişimi, hem sporculara daha iyi antrenman koşulları sunacak hem de şehrin spor altyapısına katkı sağlayacak.

Kaynak: aa