Samsun'un Havza ilçesinde, afetlerden korunma ve bereketli bir hasat için mahallelerde düzenlenen "afet kurbanı" etkinlikleri devam ediyor.

Çiftlik, Boyalı, Yeşilalan, İmircik, Mısmılağaç, Bekdiğin, Kamlık, Aslançayır, Pınarçayır, Ilıca, Ereli ve Ortaklar mahallelerinde hafta sonu gerçekleştirilen etkinliklerde, mevlit okunması ve duaların ardından kesilen kurbanlarla yapılan yemekler davetlilere ikram edildi.

Terme'de Gazze yararına kermes düzenlendi Terme'de Gazze yararına kermes düzenlendi

Mahalle muhtarları, her yıl afetlerden korunmak ve ürünlerinin bereketli olması için bu tür etkinliklerde bir araya geldiklerini belirtti.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kurkmazlı, MHP İlçe Başkanı İbrahim Yüksel, CHP İlçe Başkanı Şener Geçit, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cafer Uzun, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin, Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, Havza OSB Müdürü Hasbi Altuntaş, Belediye Meclisi üyeleri, muhtarlar, davetliler ve mahalle sakinlerinin katıldığı etkinlikler, mahalleler arasında dayanışmayı ve birlik beraberliği pekiştiriyor.