Samsun İl Jandarma Komutanlığı'nın nisan ayında gerçekleştirdiği uygulama ve denetimlerle ilgili rapor açıklandı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, jandarmanın aranan şahısların yakalanması amacıyla gerçekleştirdiği uygulamalarda çeşitli suçlardan aranan 741 şüpheli kişinin yakalandığı, ayrıca 25 kayıp kişinin bulunduğu belirtildi.

Operasyonlarda toplamda 34 tabanca, 61 av tüfeği, 10 kurusıkı tabanca ve 300 mühimmat ele geçirildiği açıklamada yer aldı. Ayrıca, uyuşturucu ve kaçakçılık olaylarıyla ilgili olarak da 79 şüphelinin yakalandığı ve bu operasyonlarda 16 bin 400 makaron, 710 gram kubar esrar, 352 sentetik ecza hapı, 41 kök kenevir, 41 gram sentetik uyuşturucu ve 4 gram kenevir tohumunun ele geçirildiği ifade edildi.

Terme'de Gazze yararına kermes düzenlendi Terme'de Gazze yararına kermes düzenlendi

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlarda ise FETÖ/PDY, DEAŞ, DHKP/C ve PKK/KCK silahlı terör örgütlerine üye olmak suçundan 4 kişinin yakalandığı, birinin mahkemece tutuklandığı bilgisi paylaşıldı.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün de çalışmalarının devam ettiği belirtilen açıklamada, 8 faili meçhul olay şüphelisinin tespitine yönelik çalışmaların sürdüğü ifade edildi.