Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan "Hayvanları Çevreyi ve Doğayı Koruma Derneği"ne ait barınakta horoz dövüştürüp bahis oynadıkları tespit edilen 29 kişi jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Salıpazarı Belediyesi ve Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı Salıpazarı Belediyesi ve Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Bafra İlçe Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi, Tütüncüler Mahallesi'ndeki derneğe ait hayvan koruma ve bakım barınağında yapılan horoz dövüşüne yönelik bir operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda 29 kişi gözaltına alınırken, barınakta yapılan aramalarda horoz dövüştürmek için kullanılan 2 ring ve 6 horoz taşıma çantası ele geçirildi. Ayrıca, barınakta bulunan 5 Hint horozu ile 1 Australorp cinsi horoza da el konuldu.

Şüphelilerden bazılarına kumar oynanması için yer ve imkan sağlamaktan, diğerlerine ise kumar oynamaktan işlem yapılacağı öğrenildi. El konulan horozların ise veteriner kontrolünün ardından Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim edildiği bildirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin jandarma tarafından sorgularının devam ettiği belirtildi.