Eflani'de kurban pazarlarında hareketlilik yaşanıyor Eflani'de kurban pazarlarında hareketlilik yaşanıyor

Çorum'un İskilip ilçesinde, Şehit Uzman Çavuş Habip Gökçe adına düzenlenen futbol turnuvasında Türk Eğitim-Sen takımı şampiyon oldu.

İskilipgücü Spor Kulübü iş birliğiyle gerçekleştirilen 30 yaş üstü futbol turnuvasına, şehit Gökçe'nin ailesinin de katılımıyla 8 takım iştirak etti.

Turnuva, Şehit Mikail Kaya Şehir Stadyumu'nda gerçekleşti ve Türk Eğitim-Sen ile Mil Diyanet-Sen takımları finale kaldılar. Final maçında Türk Eğitim-Sen, rakibini mağlup ederek şampiyonluk kupasını kazandı.

Turnuvanın sonunda İskilip Belediyesi Atatürk Orman Çiftliği'nde düzenlenen kupa ve madalya töreninde, İskilip Kaymakamı Ramazan Polat şehit aileleri ve şampiyon Türk Eğitim-Sen takımına ödüllerini takdim etti.

Polat, yaptığı konuşmada, vatan savunmasında canlarını feda eden şehitleri rahmetle ve minnetle andıklarını belirterek, sporun birleştirici ve kaynaştırıcı gücüne vurgu yaptı.

Törene İskilip Belediye Başkanı İsmail Çizikci, İl Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Çağlar, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Şevket Akkocaoğlu gibi önemli isimler de katılım gösterdi.