Servet Yardımcı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı için adaylığını resmi olarak açıkladı. Adaylık süreci boyunca, Türk futbolunun karşı karşıya olduğu sorunları ve bu sorunlara yönelik çözümleri detaylı bir şekilde ele aldı.

DİYARBAKIR - Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanlığına Aziz Elaldı yeniden seçildi DİYARBAKIR - Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanlığına Aziz Elaldı yeniden seçildi

Servet Yardımcı, adaylığını şu sözlerle duyurdu: "Türk futbolunda sorunlar kronikleşti, çözümler tıkandı. Futbolda elbette sorunlar olur, asıl marifet sorunların çözümünde gösterilen beceridir. Türkiye'yi FIFA ve UEFA'da temsil ederken edindiğim bilgi ve deneyimi, şimdi TFF Başkanı sıfatıyla ülkeme kazandırmak istiyorum."

Açıklamalarında Türk futbolundaki güven sorununa da dikkat çeken Yardımcı, "Türk futbolunda güven ortamı tamamen yok oldu. Futbolun bir gerçeği var; sahada oyun ne kadar adil ve gerçekse, futbolun topluma verdiği keyif o kadar yüksek olur. Futbolda heyecan ne kadar yüksekse, tabii ki ekonomisi de o kadar büyük olur." ifadelerini kullandı.

Yardımcı, Türk futbolunun sadece bir yönetim değişikliğiyle değil, zihniyet değişikliğiyle de kalkınabileceğini vurguladı: "Türk futbolunda değişmesi gereken sadece bir yönetim değil, zihniyettir. Ben, bu zihniyeti değiştirmek için yola çıktım. Futbolumuzu bugüne getiren yanlış ne varsa tümünü değiştireceğiz."

Editör: Yunus Emrah KURU