Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 2024 Yerel Seçimleri için Üsküdar ilçesinde belediye başkan adayını belirledi. Partinin adayı, denizcilik ve mühendislik alanındaki tecrübeleriyle dikkat çeken Sinem Dedetaş oldu.

1981 yılında Eskişehir'de doğan Dedetaş, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini aynı fakültenin Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları ana bilim dalında tamamlayan Dedetaş, meslek hayatına Delta Denizcilik firmasında yapısal analiz ve tasarım mühendisi olarak başladı.

RINA'da (Registro İtaliano Navale) plan onay mühendisi olarak görev aldıktan sonra Matesis Denizcilik ve Mühendislik firmasında genel müdürlük görevini üstlenen Dedetaş, ulusal ve uluslararası denizcilik faaliyetleri ile ar-ge projelerinde araştırmacı, program koordinatörü ve yönetici olarak da görev yaptı. Ayrıca, 2014-2016 yılları arasında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı da üstlendi.

Gemi inşaatı ve işletmeciliği, enerji verimliliği, optimizasyon, farklı malzemelerin gemi yapısında kullanılması, yakın deniz taşımacılığı ve küçük tekneler gibi konularda çalışmalarda bulunan Dedetaş, Üsküdar Belediye Başkanlığı için CHP tarafından aday gösterilmiş olup, denizcilik ve mühendislik alanındaki tecrübeleri ile dikkat çekmektedir.

A101 17 Nisan 2024 Aktüel Ürünler Kataloğu Detaylı İnceleme A101 17 Nisan 2024 Aktüel Ürünler Kataloğu Detaylı İnceleme

Dedetaş, Üsküdar'ın geleceğine dair vizyonunu açıklarken, ilçenin denizcilik potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi, sürdürülebilir kalkınma ve çevre dostu projelerle ilçenin yaşam kalitesini artırmayı hedeflediğini belirtti.

CHP'nin Üsküdar Belediye Başkan adayı olarak belirlenen Sinem Dedetaş, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.