Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka Mazbatasını Aldı

Şırnak'ta AK Parti'den belediye başkanı seçilen Mehmet Yarka, mazbatasını aldı. Şırnak Adliyesi'ne AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar ve İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ile birlikte gelen Yarka, Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Yasin Akbaş'tan mazbatasını teslim aldı.

Bayburt Belediye Başkanı Memiş, mazbatasını aldı Bayburt Belediye Başkanı Memiş, mazbatasını aldı

Mazbatasını aldıktan sonra partililerle birlikte Şırnak Belediyesi'ne yürüyen Yarka, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerde elde ettikleri başarıdan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Herkese eşit hizmet anlayışıyla çalışacaklarını vurgulayan Yarka, yeni projeler için hemen çalışmalara başlayacaklarını dile getirdi.

Yarka, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Her zaman kanun ve hukuk çerçevesinde hareket ediyoruz. Seçimlerin ardından itiraz süreçleri tamamlandı ve bugün mazbatamızı aldık. Yeni projeler için çalışmalara başlamak için sabırsızlanıyoruz. Vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum: Bize güvensinler, inansınlar. Bizim tek derdimiz Şırnak'tır. Tüm çalışmalarımızı Şırnak halkının refahı ve mutluluğu için yapacağız."

Mehmet Yarka'nın mazbatasını almasıyla birlikte yeni dönemde Şırnak'ta belediye başkanlığı görevine başlamış oldu.