Şırnak'ta bir pasta imalathanesinde meydana gelen tüp patlaması sonucu çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Cumhuriyet Mahallesi Orman Caddesi'nde bulunan bir pastanenin imalathanesinde, mutfak tüpünün patlaması nedeniyle yangın çıktı. Vatandaşların hızlı ihbarı üzerine olay yerine 112 Acil Sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

Tedavi ettiği kediyi sokakta tekrar yaralı görünce sahiplendi Tedavi ettiği kediyi sokakta tekrar yaralı görünce sahiplendi

Şırnak Belediyesi İtfaiye Müdürü Reşit Üstün, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangına 8 personel ve 3 araçla müdahale ettiklerini belirtti. Yangının soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından imalathanede yapılan incelemeler sonucunda can kaybı ve yaralanma olmadığını açıkladı.

Yangının, imalathanede meydana gelen hasarın boyutlarıyla ilgili detaylı bir değerlendirmenin yapıldığı belirtildi. Yetkililer, yangının neden çıktığına dair de incelemelerin devam ettiğini ifade ettiler.

Olayın ardından imalathanenin faaliyetlerine kısa süreli bir ara verildiği ve gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: aavideo