Tekirdağ'da, 40 öğretmenden oluşan bir koro, Gençlik Haftası kapsamında unutulmaz bir konser verdi. Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 7 yıl önce farklı branşlarda görev yapan öğretmenlerden oluşturulan Öğretmenler Korusu, şef Neslihan Armağan yönetiminde Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde sahne aldı.

Koroya, "Saymadım Kaç Yıl Oldu", "Sevdadır şu Kalbe Dolan", "Bu Ateşi Sen Yaktın İçime", "Hasreti Yıllara Sor" ve "Onun Olmaya Hakkım Yok" gibi sevilen eserleri seslendirdi. Konser sırasında sanatseverler de zaman zaman koroya eşlik etti.

Konser sonrasında bir röportaj veren Koro Şefi Neslihan Armağan, yedinci konserlerini verdikleri için çok mutlu olduklarını belirtti. Armağan, düzenledikleri konserlerle izleyicilerin kulaklarının pasını sildiklerini ve stres attıklarını ifade etti. "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz müzik konusunda farkındalık oluşturmak için güzel bir proje hazırladı. Ben de bu koronun şefi olmaktan ve burada yer almaktan gurur duyuyorum." dedi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Rize ve Gümüşhane'de protesto edildi İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Rize ve Gümüşhane'de protesto edildi

İlkokul öğretmeni Yasemin Zeray da koroda yer almaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi. Her yıl koronun kendini geliştirdiğini belirten Zeray, enstrümanları yakından görme ve dinleme şansı yakaladıklarını, sahne tecrübesi edindiklerini ve müzik yeteneklerinin geliştiğini söyledi.

Konseri Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, İl Jandarma Komutanı Albay Ahmet Çetin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, öğretmenler ve vatandaşlar büyük ilgiyle izledi.