Teknopark İstanbul Firmaları, Hannover Messe 2024 Fuarı'nda Geleceğin Endüstriyel Çözümlerini Sergiledi

Teknopark İstanbul, 4 firmasıyla birlikte Hannover Messe 2024 Fuarı'nda enerji ve teknoloji odaklı çözümleri sergiledi. Bu yıl "endüstriyel dönüşüm" temasıyla düzenlenen fuarda, Teknopark İstanbul çatısı altında faaliyet gösteren Cloudpeer Global Teknoloji, İnasoft Yazılım Mühendislik Elektronik Otomasyon Bilişim Sistemleri, Onlab Elektrik Elektronik Bilişim Sanayi ve Ticaret ile Move On Teknoloji firmaları, Türkiye pavyonunda yer alarak geliştirdikleri çözümleri tanıttı.

"Arçelik Enerji Çözümleri Tırı"nın ilk durağı İzmir "Arçelik Enerji Çözümleri Tırı"nın ilk durağı İzmir

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Muhammet Fatih Özsoy, Genel Müdür Yardımcısı Burak Kesik ve ekibinin de katıldığı fuara, Türkiye'nin Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya, Hannover Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Yasemin Özak Coşkun, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Prof. Dr. İlker Murat Ar, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç ve beraberindeki İTO Heyeti de katıldı. Ziyaretçiler, şirketlerin yenilikçi çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Hannover Messe 2024 Fuarı, endüstride öncü firmaların "yeşil bir gelecek için" çözümlerini sunmak üzere katıldığı dünyanın en büyük fuarlarından biri olarak ön plana çıktı. Fuarın öne çıkan trendleri arasında yapay zeka, karbon-nötr üretim, enerji sistemleri, Endüstri 4.0 ve Üretim-X ile hidrojen ve yakıt hücreleri bulunuyor.