İSTANBUL (AA) - Teknosa, Teknolojide Kadın Derneği'nin (Wtech) yürüttüğü "Teknolojinin Lider 100leri" programında desteklediği gençlere sertifikalarını takdim etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Teknolojide Kadın Derneği'nin kurumsal üyeleriyle birlikte Cumhuriyet'in 100. yılı kapsamında gerçekleştirdiği "Teknolojinin Lider 100leri" programında katılımcılar sertifikalarını aldı.

Teknosa, "Birlikte Güçlüyüz" mottosuyla gerçekleşen projede gençlerin eğitimlerine mentörlük desteği sağlayarak katkıda bulundu. Gençler bu sayede hem kendi potansiyellerini keşfetme hem de Teknosa kültürünü öğrenme fırsatı yakaladı.

Programa katılan gençler, 4 ay boyunca, veri analitiği, python ile veri bilimi, python ile yapay zeka, robotik süreç otomasyonu, süreç analisti ve siber güvenlik konularında teknik eğitim aldı. Kursiyerler, eğitim süresince liderlik, takım çalışması ve problem çözme yeteneklerini de geliştirdi.

Sürdürülebilirlik alanındaki yedi startup "Sustainability Innovation Challenge DemoDay"de buluştu Sürdürülebilirlik alanındaki yedi startup "Sustainability Innovation Challenge DemoDay"de buluştu

Program sonunda 189 öğrenci sertifikalarını aldı.

Teknosa'nın program kapsamında desteklediği gençlere sertifikalarını Teknosa İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Ersin Aydın ile Teknosa Müşteri Deneyimi, CRM ve Veri Analitiği Grup Müdürü Duygu Bayram takdim etti.

Kaynak: aa