Amazon Türkiye, "Şampiyona Coşkusu" Kampanyasıyla Binlerce Üründe Fırsatlar Sunuyor Amazon Türkiye, "Şampiyona Coşkusu" Kampanyasıyla Binlerce Üründe Fırsatlar Sunuyor

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde faaliyet gösteren Kahvaltı Dünyası Ambalaj Hayvancılık ve Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle geliştirilen işletmesinde günlük 30 ton süt işleyerek tereyağı ve peynir üretiyor.

2000 yılında kurulan ve daha sonra Sürmene ilçesine taşınan işletme, modern tesisleri ve kalite odaklı üretimiyle dikkat çekiyor. Üretim Müdürü Hakan Sezer, yaptığı açıklamada, sütlerini Trabzon'un yanı sıra çevre illerden de aldıklarını belirtti. Günlük 30 ton süt işleyerek tereyağı, kaşar peyniri, Trabzon tel peyniri gibi ürünler ürettiklerini ve bu ürünlerin özellikle A sınıfı marketlerde satışa sunulduğunu dile getirdi.

Sezer, işletmenin en önemli üretim kaleminin tereyağı olduğunu ve günlük 10-12 ton arasında tereyağı ürettiklerini söyledi. Ayrıca, Bayburt'ta bulunan diğer fabrikalarında da süt işlediklerini ve üretim kapasitelerini artırmayı planladıklarını belirtti. TKDK desteğini de verimli şekilde kullandıklarını ve şirketlerinin sürekli gelişimini sağlamak için AR-GE çalışmalarına da önem verdiklerini vurguladı.

Sezer, "TKDK'den aldığımız desteklerle işletmemizi modernize ettik ve kapasitemizi artırdık. Geliştirdikçe destek almaya devam edeceğiz ve yeni ürünler için AR-GE çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. Bu sayede, şirketin sadece yurt içinde değil, uluslararası piyasalarda da daha etkin bir rol oynamayı hedeflediklerini belirtti.

Kaynak: aa