Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan "Ulusal Eğitime Katkı Protokolü" kapsamında Havza'da yapılacak anaokulunun inşası hızla devam ediyor. Proje, eğitim alanında önemli bir katkı sağlamayı hedefliyor.

Amasya Genelgesi'nin yayımlanmasının 105. yılı kutlandı Amasya Genelgesi'nin yayımlanmasının 105. yılı kutlandı

Yaklaşık 2 bin 200 metrekare alanda inşa edilen ve 1230 metrekare kapalı alana sahip olan TOBB Havza 25 Mayıs Anaokulu, 2 katlı ve 6 derslikten oluşacak şekilde planlandı. İnşaat sürecini yerinde inceleyen Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar, proje hakkında önemli bilgiler verdi.

Erkan Acar, okulun "Ulusal Eğitime Katkı Protokolü" kapsamında, 154 ilçede 154 yeni okul binası yapılmasını içeren büyük bir projenin parçası olduğunu belirterek, "İnşaat, Havza TSO'nun gözetiminde devam ediyor. Okul inşaatının bir an evvel bitirilmesi için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. İlçemize böyle değerli bir eğitim yatırımını kazandıran TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum," dedi.

Yeni anaokulunun ilçedeki eğitim kalitesine büyük katkı sağlaması ve çocukların modern, donanımlı bir ortamda eğitim görmelerine olanak tanıması bekleniyor. Projenin en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması için tüm imkanların seferber edildiği bildirildi.

Kaynak: aa