Yeni Doblo satışa sunuldu Yeni Doblo satışa sunuldu

TOGG Satışları Sıfır Faizli Kredi Kampanyasıyla Hız Kazandı

Nisan ayına özel finansman kampanyası düzenleyen Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un satışları, sıfır faizli kredi seçeneği ile hız kazandı. Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği verilerine göre, Nisan ayında TOGG'un satışları 3 bin 3 adet olarak kaydedildi, böylece bu yılın en yüksek satış rakamına ulaşıldı.

Şubat ayında satışları 1.201 seviyesine kadar gerileyen TOGG, sıfır faizli kredi kampanyasının etkisiyle Nisan ayında ivme kazandı. Mayıs 2023'te 306 adet satışla derneğin kayıtlarına giren TOGG, en yüksek aylık satışı 6 bin 11 ile Aralık 2023'te gerçekleştirmişti.

TOGG, Nisan ayına özel başlattığı kampanya kapsamında, en donanımlı versiyonu olan T10X V2 uzun menzil için anlaşmalı bankalarda 800 bin TL krediye yüzde 0 faiz ve 12 ay vade ödeme seçeneği sunmaya başlamıştı. Ayrıca, talep eden kullanıcılara 800 bin TL krediye yüzde 1,99 faiz oranıyla 30 ay vade seçeneği de sunulmuştu. En donanımlı T10X V2 uzun menzilin fiyatı Kış Paketi ve 22 kW AC şarj kapasitesiyle birlikte 1 milyon 863 bin TL olarak belirlenmişti. TOGG'un dijital platformu Trumore üzerinden T10X için sipariş verilebiliyor.

Nisan ayında uygulanan kampanyanın başarısının devamı için kampanyanın uzatılması kararı alınmıştı. TOGG'un sıfır faizli kredi kampanyası, yerli otomobilin talep görmesi ve satışlarının artması yönünde olumlu bir etki yaratmış gibi görünüyor.