Tokat'ta, geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak hazırlanan mobil mutfak tırı hizmete girdi. Vali Numan Hatipoğlu'nun katılımıyla düzenlenen açılış töreninde, mobil mutfak tırı ilk çorba ikramını Tokat Devlet Hastanesi bahçesinde gerçekleştirdi.

Düzce'de Türk Mutfağı Haftası etkinliği düzenlendi Düzce'de Türk Mutfağı Haftası etkinliği düzenlendi

Vali Hatipoğlu açıklamasında, geçen yıl yaşanan deprem sonrası ihtiyaç analizleriyle mobil mutfak ve fırın ihtiyacının ortaya çıktığını belirtti. Bu doğrultuda İl Özel İdaresi atölyelerinde geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak mobil mutfak tırının hazırlandığını ifade etti. Mobil mutfak tırının anahtar teslim fiyatının yaklaşık 20 milyon lira olduğunu ancak içindeki dönüşümün maliyetinin 1,5 milyon lira civarında olduğunu söyledi.

Vali Hatipoğlu, mobil mutfak tırının hazırlanmasında emeği geçen Özel İdare atölye çalışanlarını tebrik ederek, Tokat'ın depremlere hazırlık çalışmalarının süreceğini ve ilin her türlü acil duruma karşı hazırlıklı olacağını belirtti.

Mobil mutfak tırı ile ilgili olarak, Vali Hatipoğlu'nun yaptığı açıklama şöyle devam etti: "Tokat'ta depremlere hazırlıkla ilgili koordinasyonu en üst düzeyde tutma anlamında bundan sonra da çalışmalarımız, tatbikatlarımız devam edecek. Arama kurtarma ekiplerimizle, yardımcı teşekküllerimizle, gönüllülerimizle sürekli hazırlık içinde olmaya bundan sonra da devam edeceğiz. İlimize, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."