EY (Ernst&Young) 2024 Küresel Etik ve Uyum Raporu Yayınlandı EY (Ernst&Young) 2024 Küresel Etik ve Uyum Raporu Yayınlandı

Trabzon Ticaret Borsası (TTB), kahverengi kokarca zararlısı ile mücadele etmek amacıyla düzenlediği İMECE-2024 toplantılarını tamamladı. Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında gerçekleştirilen toplantılarda, ziraat odaları ve üreticilerle bir araya gelindi.

TTB'nin açıklamasına göre, Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin desteğiyle gerçekleştirilen toplantılarda, üreticilere kahverengi kokarca ile ilaçlı mücadelenin yöntemleri anlatıldı. TTB Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, kahverengi kokarca zararlısının fındıkta yüzde 20'lik hasarla rekoltede 150 bin tonluk azalmaya sebep olabileceğini vurguladı.

Ergan, toplantıların amacının mücadelenin topyekün olarak yapılmasını sağlamak için farkındalık yaratmak olduğunu belirtti.

Ayrıca, zararlı ile mücadelede kullanılmak üzere temin edilen zirai ilaçlar ve ekipmanların ziraat odalarına ücretsiz olarak verildiği ve üreticilere dağıtıldığı kaydedildi 

Kaynak: aa