Trabzon, "Sigarayı bırak sağlıklı yaşamaya bak" sloganıyla düzenlenen yürüyüşle tütün kullanımının zararlarına dikkat çekti. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında organize edilen etkinliğe, öğrenciler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kamu kurumlarının yöneticileri büyük ilgi gösterdi.

Kahramanmaraş Caddesi'nden başlayan ve 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'nda son bulan yürüyüş boyunca katılımcılar, "Dumansız hayatın zirvesindeyiz", "Ciğerine iyi bak, sigarayı bırak", "Kendini sev sağlığını koru" gibi mesajları taşıyan pankartlarla ve sloganlarla tütün kullanımının olumsuz etkilerine dikkat çekti.

Yeşilay Trabzon Şubesi tarafından açılan stantta, tütünün zararları ve sağlıklı yaşam konularında bilgilendirme yapıldı. İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, etkinliğin amaçlarından birinin farkındalık oluşturmak olduğunu belirterek, sigara bırakma polikliniğinin de açılışını bugün gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Sinop'un Boyabat İlçesinde Hafif Ticari Araç Toprak Yığınına Çarptı: 2'si Çocuk 3 Kişi Yaralandı Sinop'un Boyabat İlçesinde Hafif Ticari Araç Toprak Yığınına Çarptı: 2'si Çocuk 3 Kişi Yaralandı

Usta, "Sigaranın zararlarından yola çıkarak farkındalık oluşturmak istiyoruz. Geleceğimizi kurtarma ve sağlıklı bir şekilde kurma adına bu illetten kurtulmak istiyoruz. Yürüyüşe katılan çocuklarımıza bu bilinçlendirmeyi yaptık. Halkımıza da onlar sayesinde bilinçlendirmeyi yapıyoruz. İnşallah biz ve Yeşilay gibi diğer örgütlerle hep beraber bunu sağlama gayreti içerisinde olacağız." şeklinde konuştu.

Yeşilay Trabzon Şube Başkanı Işıl Demir Güner ise sağlıklı nesiller için verdikleri mücadeleyi vurgulayarak, toplumun gençlerinden başlayarak tütün kullanımının zararları konusunda bilinçlenmesinin önemine değindi.

Kaynak: aa