Gürcistan'da yaşayan 12 yaşındaki Rana Kamburoğlu, eklem ağrıları ve diğer sağlık sorunlarıyla Trabzon'da tedavi gördükten sonra sağlığına kavuştu. Kamburoğlu'nun tedavi süreci, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi'nde yapılan testler ve uygulanan tedavilerle sonuçlandı.

KTÜ Tıp Fakültesi Pediatrik Enfeksiyon Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Zeynep Gökçe Gayretli Aydın tarafından yapılan açıklamada, Rana'nın geldiğinde ciddi sağlık sorunları yaşadığı ve tedavi sürecinin başarılı bir şekilde tamamlandığı belirtildi. Aydın, parvovirüs enfeksiyonunun genellikle çocuk yaş grubunda görüldüğünü ve bu yıl bu hastalığın ağır vakalarıyla karşılaştıklarını vurguladı. Ancak Rana'nın tedaviye olumlu yanıt verdiğini ve taburcu edildiğinde durumunun çok daha iyi olduğunu ifade etti.

Ulusal Üsküdar Üniversitesi Sporda Fizyoterapi Sempozyumu İlk Kez Düzenlendi Ulusal Üsküdar Üniversitesi Sporda Fizyoterapi Sempozyumu İlk Kez Düzenlendi

Rana Kamburoğlu, sağlık durumunun düzelmesinin ardından  yaptığı açıklamada, hastaneye geldiğinde çok kötü hissettiğini ancak şimdi çok daha iyi olduğunu ve tekrar yürüyebildiğini belirtti. Ayrıca, tedavi sürecinde kendisine yardımcı olan tüm doktorlara teşekkürlerini iletti.

Bu başarılı tedavi öyküsü, Rana Kamburoğlu'nun sağlığına kavuşmasının yanı sıra, parvovirüs enfeksiyonu gibi önemli sağlık sorunlarına yönelik başarılı müdahalelerin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.