Trabzon'un Çaykara İlçesi'nde Yaylaönü Mahallesi'nde Yeniden Seçim Kararı

Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Yaylaönü Mahallesi'nde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yaşanan tartışmalar sonucunda 2 Haziran'da yeniden seçime gidilecek.

Düzce Belediyesi Temizlik İşçisi Örnek Davranış Sergiledi: Kaybolan Cep Telefonunu Sahibine Teslim Etti Düzce Belediyesi Temizlik İşçisi Örnek Davranış Sergiledi: Kaybolan Cep Telefonunu Sahibine Teslim Etti

Seçimde mevcut muhtar adayı Hasan Asan'ın kazanması üzerine, rakibi Yakup Toprak'ın itirazı sonucunda yapılan değerlendirme neticesinde her iki adayın da seçilmeye engel sabıka kaydı bulunduğu ortaya çıktı. Bu durum, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından değerlendirildi ve her iki adayın da seçilme yeterliliği olmadığına karar verildi.

Hasan Asan, 31 Mart seçimlerinde 26 oy farkla muhtarlık kazandığını ancak YSK'nin kararıyla seçilmeye engel sabıka kaydı bulunduğunu belirtti. Aynı şekilde, rakibi Yakup Toprak da seçilme yeterliliği olmadığı için aday olamayacaklarını ifade etti.

Yaylaönü Mahallesi sakinlerinden Murat Toprak ise yaşananları "fıkra gibi bir seçim" olarak değerlendirerek, "Gerek yok bu şikayetlere" dedi.

Mahallede yapılacak olan seçimle ilgili olarak 2 Haziran tarihinin belirlendiği ve muhtarlık görevini şu anda mevcut muhtarın birinci azası Özkan Toprak'ın yürüteceği belirtildi.