Merzifon İlçesinde Yapımı Tamamlanan Basınçlı Sulama Tesisleri ve Derivasyon Kanalı Hizmete Açıldı Merzifon İlçesinde Yapımı Tamamlanan Basınçlı Sulama Tesisleri ve Derivasyon Kanalı Hizmete Açıldı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) iş birliğiyle gerçekleştirilen "Geleceğin İşleri Akademisi (Future Skills Academy)" projesi kapsamında eğitim alan kursiyerler, Ankara'da ileri teknoloji alanında faaliyet gösteren kurumları ve firmaları ziyaret etti.

TTSO tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz, Meclis Üyesi Hakan Önel, TTSO yetkilileri, proje koordinatörleri, kursiyerler ve öğretim üyelerinden oluşan 47 kişilik heyet, teknik gezide Anıtkabir'i de ziyaret etti.

Çelebi ve beraberindeki heyetin, Ankara Sanayi Odası Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi, TOBB ETÜ Ebuliz Sanal ve Artırılmış Gerçeklik Mükemmeliyet Merkezi, ODTÜ Teknokent, ODTÜ Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi'ni ziyaret ettiği belirtildi. Gezi programının son durağının ise ODTÜ Tasarım Fabrikası olduğu kaydedildi. KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı'nın da katıldığı ziyarette, Direktör Prof. Dr. Arzu Gönenç Sorguç ve ekibinden çalışmalar hakkında bilgi alındı, tasarım fabrikasının atölyelerinde yapılan çalışmalar incelendi.

Açıklamada, TTSO Başkanı Erkut Çelebi'nin, "Öğrencilerimiz ve hocalarımız Ankara'da dolu dolu iki gün geçirdi. Projemiz kapsamında eğitimlerini aldıkları sanal ve artırılmış gerçeklik, katmanlı üretim ve tasarım gibi konularda ileri düzeyde çalışmalar yürüten kurumları ve özel firmaları ziyaret ederek yeni fikirler edindi. Bizleri ağırlayan tüm kurumlara teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandığı belirtildi.

Proje kapsamında 15-17 Mayıs tarihlerinde KTÜ Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Yenilikle Geleceğe Sektörel Oryantasyon ve Kariyer Günleri" etkinliğinin gerçekleştirileceği ve yerel ile ulusal firmaların stantlarla katılım sağlayacağı belirtildi. Etkinlik kapsamında teknoloji sektöründeki gelişmelerle ilgili sunumların yapılacağı paneller düzenleneceği ifade edildi.