Turkcell'in geliştirdiği Hayal Ortağım uygulaması, görme engelli sanatseverlerin sanat etkinliklerine erişimini sağlamaya devam ediyor. Bu kez "1923" müzikalini herkes için erişilebilir hale getiren uygulama, 19 Mayıs Pazar günü Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde sesli betimlemeyle tiyatro sahnesinde görme engelli sanatseverlerle buluşacak.

Turkcell'in Hayal Ortağım uygulaması, daha önce birçok sanat etkinliğini sesli betimlemeyle görme engelliler için erişilebilir hale getirmişti. Şimdi ise 1923 müzikalini bu özellikle sunarak, sanatseverlerin keyifle izlemesini sağlıyor.

"Yarının Köyleri"nin ikinci dijital merkezi İzmir'in Ulamış köyünde açıldı "Yarının Köyleri"nin ikinci dijital merkezi İzmir'in Ulamış köyünde açıldı

Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde sahnelenen müzikal, Engelliler Haftası vesilesiyle 19 Mayıs Pazar günü saat 15:30'daki gösteriminde sesli betimlemeyle tiyatro sahnesinde görme engelli sanatseverlerle buluşacak. Böylece, Hayal Ortağım'ın sesli betimleme özelliği sayesinde dekor, kostüm ve oyuncuların performansıyla ilgili tüm detayları herkesle aynı anda takip edebilecekler.

1923 müzikali, Zorlu Holding ve Grup şirketlerinin katkılarıyla Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortak yapımı olarak sahneleniyor. Başrollerinde Kerem Alışık, Özge Özder ve Ece Dizdar'ın yer aldığı müzikal, 25. Afife Tiyatro Ödülleri'nde "Haldun Dormen Özel Ödülü"ne layık görülmüştü.

Turkcell'in Hayal Ortağım uygulaması, yüksek teknolojiyi kullanarak insanların günlük yaşamlarını daha bağımsız ve verimli bir şekilde sürdürebilmelerine olanak tanıyor. Sesli betimleme servisiyle birlikte sesli kitaplar, haberler, navigasyon gibi birçok özelliği bünyesinde barındıran uygulama, görme engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırıyor ve sanat etkinliklerine erişimini sağlıyor.