Ordu'nun Altınordu ilçesinde gerçekleşen Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, büyük bir heyecanla başladı. Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'nda düzenlenen açılış seremonisi, Türkiye'nin dört bir yanından gelen 1148 genç sporcunun katılımıyla renklendi.

Şampiyonanın açılışında konuşan Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, bu organizasyonun geleceğin olimpiyatları için yetenekli bir jenerasyonun yetişmesine katkı sağlayacağını belirtti. Huysuz, judonun Türkiye'deki gelişimine vurgu yaparak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devletin sporun ve gençliğin yanında olduğunu ifade etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise minderde mücadele eden tüm sporculara başarılar dileyerek, organizasyona emek verenlere teşekkür etti.

Açılış seremonisinin ardından plaket töreni düzenlendi. Federasyon Başkanı Huysuz ve diğer ilgililer, organizasyona katkılarından dolayı Vali Muammer Erol, AK Parti Ordu Milletvekilleri İbrahim Ufuk Kaynak ve Mustafa Hamarat, MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Genç'e plaket verdi.

7. Budokaido Avrupa Şampiyonası, Düzce'de sona erdi 7. Budokaido Avrupa Şampiyonası, Düzce'de sona erdi

Şampiyonanın heyecanı ise dün ve bugün yapılan müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyalarının verilmesiyle doruk noktasına ulaştı. Yarın yapılacak karşılaşmaların ardından şampiyona tamamlanacak ve geleceğin judo yıldızları adlarından söz ettirecek.