Bulls Yatırım, Ankara'da Yeni Şubesini Yatırımcılarla Buluşturdu Bulls Yatırım, Ankara'da Yeni Şubesini Yatırımcılarla Buluşturdu

ÜNLÜ & Co ile Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) arasında gerçekleştirilen "Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi Programı"nın ilk dönemi başarıyla tamamlandı. Program kapsamında, 15 takımdan 40 kadın girişimci, mentorluk ve çeşitli uzman eğitimleriyle desteklenerek girişimcilik yolculuklarında önemli adımlar attılar.

Programda, katılımcılar temel girişimcilik yeteneklerini kazanma fırsatı bulurken, fikirlerini iş modeline dönüştürme sürecinde de önemli adımlar attılar. Ayrıca, program katılımcılarına ilham sohbetleri, rehber mentörler ve çevrim içi psikososyal destek gibi olanaklar da sunuldu.

Programın sonunda düzenlenen mezuniyet töreninde, akademiye katılan takımlar arasından finale kalan beş takım iş modellerini jüriye sunarak başarılarını sergiledi.

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, programla ilgili olarak şunları belirtti: "ÜNLÜ & Co olarak üç temel fayda alanımız bulunuyor, kadın, girişimcilik ve eğitim. Bu üç alanın kesişiminde hayata geçirdiğimiz Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi ile kadınların girişimcilik yetenekleri kazanmalarını sağlayarak fikirlerini iş modeline dönüştürmeyi amaçlıyoruz."

GİRVAK Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra ise programın başarıyla tamamlanmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Geçtiğimiz senelerde Türkiye'de kadın girişimci sayısında artış olmasına rağmen oran hala yüzde 20 seviyesine bile ulaşmadı. Kadın girişimci sayısındaki artışı hızlandırma misyonu ile çalışmalarımıza devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

Programın başvurularının geniş kapsamlı olduğu ve Türkiye'nin farklı bölgelerinden birçok kadın girişimcinin katıldığı belirtildi. Katılımcılar, teknoloji ve yenilikçi fikirlerle iş dünyasında önemli adımlar atmaya devam edecekler.