Red Bull ana partnerliğinde gerçekleştirilen VALORANT Champions Tour (VCT) EMEA 2024 grup mücadelelerinin final galibi, Red Bull takımı FUT Esports oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu yıl Red Bull ana partnerliğinde gerçekleştirilen VCT EMEA 2024 Ligi'nde grup aşamalarının son haftası, FUT Esports-BBL Esports karşılaşmasıyla tamamlandı.

26 Mayıs 2024 Saat 19:00'de!  Konyaspor vs Galatasaray Maçı: Sadece Burada Donmadan İzleyin! 26 Mayıs 2024 Saat 19:00'de! Konyaspor vs Galatasaray Maçı: Sadece Burada Donmadan İzleyin!

Grup maçları boyunca bir kez mağlup olarak final haftasına birinci sırada giren FUT Esports, bir diğer Türk takımı BBL Esports ile karşı karşıya geldi.

Maçta, rakibini 2-0'lık skorla mağlup eden FUT Esports grup play-offlarına kalarak bir üst lig olan VCT EMEA 2024: Masters Shanghai'ye katılmak için mücadele edecek.

Red Bull oyuncusu Ferit Karakaya derbi heyecanını e-spor severlerle paylaşmak üzere çevrim içi etkinlik düzenledi.

300 bine yakın kişi merakla beklenen mücadeleyi Karakaya'nın sosyal medya hesabı Twitch kanalında birlikte takip etti. Büyük derbi için ayrıca ESA Espor Arena'da 1000'e yakın e-sporseverin katılım gösterdiği fiziksel izleme etkinliği de düzenlendi.