Vezirköprü İlçesi İlkokullarında İFET ve Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Coşkusu

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde düzenlenen İlkokullarda Fiziksel Etkinlikler (İFET) ve Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği, renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu. Köprülü Mehmet Paşa Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlik, toplam 1100 öğrenci ve 78 sınıfın katılımıyla gerçekleşti.

İFET kapsamında düzenlenen yarışmalarda birinci sınıflar bayrak koşusuyla, ikinci sınıflar dairesel bayrak koşusuyla, üçüncü sınıflar çift ayak atlama yarışıyla ve dördüncü sınıflar fasulye torbası atma oyunuyla mücadele etti.

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği'nde ise beşinci sınıflar "yağ satarım bal satarım" oyunuyla, altıncı sınıflar mendil kapmaca ile, yedinci sınıflar kaleli yakan top oyunuyla ve sekizinci sınıflar halat çekme oyunuyla keyifli vakit geçirdi.

Ödül törenine katılan Kaymakam Özgür Kaya, Belediye Başkanı Murat Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özata ve diğer ilçe yetkilileri, yarışmalarda dereceye giren 240 öğrenciye ve okullara ödüllerini takdim etti.

Havza ilçesinde barakada çıkan yangın ağaçlara sıçramadan söndürüldü Havza ilçesinde barakada çıkan yangın ağaçlara sıçramadan söndürüldü

Birinci olan okulların, ilçeyi temsil edecekleri Samsun'da düzenlenecek yarışmalara hazırlıklarını sürdürdüğü belirtildi.

Etkinlik, çocukların hem spor yapma hem de geleneksel oyunları yaşama fırsatı bulduğu keyifli bir gün olarak değerlendirildi.