İstanbul, 9 Haziran 2024 – Nissan, ikonik modeli Qashqai'nin yenilenen versiyonunu 11 Haziran'dan itibaren Türkiye'deki tüm showroomlarda ön sipariş ve satışa sunuyor. Şirketin açıklamasına göre, Yeni Nissan Qashqai, dikkat çeken estetik yenilikler ve kapsamlı teknolojik güncellemelerle banttan indirildi.

İngiltere'nin Sunderland şehrinde üretilecek olan Yeni Qashqai, dış tasarımındaki değişikliklerden bilgi-eğlence sistemindeki kapsamlı güncellemelere kadar, tüketicilerin Qashqai'de sevdiği özellikleri korurken daha kullanışlı teknolojilerle donatıldı. Türkiye lansmanı bu ay sonunda yapılacak olan yenilenen Qashqai, modern ve keskin bir dinamizm yayıyor.

Tarragona Kruvaziyer Limanı'nda yeni terminal hizmete başladı Tarragona Kruvaziyer Limanı'nda yeni terminal hizmete başladı

Dış Tasarım ve Yeni Jant Seçenekleri

Yeni Qashqai'nin ön ızgarası, daha çarpıcı bir ilk izlenim yaratmak için kapsamlı bir şekilde güncellendi. Tamponun yan tarafları ise gövde renginde ve yüksek parlaklıkta siyah bir şerit ile plakanın altından tamponun alt köşelerine kadar uzatıldı. e-POWER giriş sınıfında yeni 18 inç elmas kesim alaşım jantlar standart olarak sunulurken, daha yüksek sınıflar için yeni 19 inç alaşım ve yeni 20 inç elmas kesim alaşım jant seçenekleri mevcut.

Üç Yeni Renk Seçeneği

Qashqai'nin renk yelpazesine üç yeni renk eklendi. Yeni renk seçenekleri arasında inci beyazı, siyah inci ve okyanus yeşili bulunuyor. Okyanus yeşili, hakim ışık koşullarına bağlı olarak koyu maviyle metalik deniz mavisi arasında değişen bir tona sahip. Ayrıca, Qashqai serisine N-Design sınıfı donanımı da eklendi.

Güven Veren Teknoloji

Qashqai, dijital ve işleme teknolojisi alanlarındaki ilerlemelerle paralel olarak güncellenmiş bir dizi teknolojik yenilik ile donatıldı. Yeni nesil çevre sürüş monitörü (Around View Monitor - AVM), dört harici kameranın görüntüsünü birleştirerek aracın kuş bakışı görüntüsünü elde ediyor ve park manevralarının maksimum güvenle yapılmasını sağlıyor. Güncellenen AVM teknolojisi, tüm ışık koşullarında süper net görüş sağlıyor.

Direksiyon simidinin arkasındaki TFT sürücü bilgi ekranında görüntülenen görseller ve e-POWER enerji monitöründe tasarım iyileştirmeleri yapıldı. Ayrıca, gelişmiş güvenlik teknolojileri ve Akıllı Hız Sabitleme sistemi, Akıllı Kör Nokta önleme sistemleri gibi yeni özellikler de eklendi.

e-POWER Teknolojisi

Nissan'ın e-POWER teknolojisi, 2022'deki lansmanından bu yana kullanıcılar arasında çok popüler oldu. Benzinli motor, tekerlekleri tahrik etmek için kullanılan elektriği üretiyor. Eylül 2022'den bu yana Avrupa'da 140 binden fazla ve Türkiye'de ise 10 binden fazla e-POWER donanımlı araç satıldı.

Yeni Nissan Qashqai, alışılmışa meydan okuyan kimliği ve ileri teknolojisi ile Türkiye'deki otomobil severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Daha fazla bilgi ve ön siparişler için Nissan showroomlarını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: aa