Zonguldak'ın Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı beldesinde, köpek saldırısı sonucu yaralanan 80 yaşındaki Malatyalı depremzede Ali Altuntaş, köpeğin sahibi hakkında şikayette bulundu.

Depremden Kaçtı, Köpek Saldırısına Uğradı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerden etkilenen ve Malatya'dan ailesiyle birlikte Bakacakkadı beldesine yerleşen Ali Altuntaş, 2 gün önce yürüyüş yapmak için evinin yakınlarında gezerken, bir kişinin gezdirdiği köpeğin saldırısına uğradı. Sol elinden yaralanan Altuntaş, tedavisinin ardından İlçe Jandarma Komutanlığına giderek köpeğin sahibinden şikayetçi oldu.

Mahalle Sakinlerinden İmza Kampanyası

Ali Altuntaş'ın yaşadığı sitenin sakinleri, son bir yıl içinde farklı kişilerin de benzer köpek saldırılarına uğraması nedeniyle harekete geçti. Sahipsiz köpeklerin toplatılması için bir imza kampanyası başlatan mahalle sakinleri, 260 dairelik sitede 250 imza toplayarak Gökçebey Kaymakamlığına ve Bakacakkadı Belediyesine başvuruda bulundu.

"Bir an önce bunun bir çözümünü bulmak lazım"

Ali Altuntaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay nedeniyle büyük bir korku yaşadığını belirtti. Altuntaş, yürüyüş yaptığı sırada bir kadının yanında iki köpekle geldiğini ve köpeklerden birinin kendisine saldırdığını ifade etti. Altuntaş, "Birini bıraktı. Kendimi ondan korurken, sopa vardı elimde, ötekini de bıraktı. O, elimi yaralamış. Bana, 'Bir şey olmaz, aşılı.' dedi." diye konuştu.

Mahalle Sakinlerinin Endişesi

Ali Altuntaş'ın kızı Naile Altuntaş, babasının yaşadığı olayın herkesin başına gelebileceğini söyledi. Naile Altuntaş, "Bütün canlıları seviyoruz ve onlara zarar gelmesini istemiyoruz. Ancak çocuklarımız, yaşlılarımız, engellilerimiz ve kadınlarımız dışarıda özgürce dolaşamıyor. O koca hayvanlardan hiçbir canlının kendini savunma şansı yok. Artık buna bir son verilmesi gerektiğini düşünüyorum." dedi.

Semt sakini Muhammed Kara ise mahalle sakinlerinin tepki almaktan korktukları için daha önce şikayetçi olamadıklarını belirterek, "Son olay damlayı taşıran olay oldu. Herkes aslında şikayetçi ama bir araya gelip şikayetlerimizi dile getiremedik." ifadelerini kullandı.

Tekkeköy Belediyesi'nden Bayramlaşma Programı Tekkeköy Belediyesi'nden Bayramlaşma Programı

Çocuklar Marketten Korkar Hale Geldi

Mahallede market işleten İzzet Arslan, oğlunun köpek saldırısına maruz kaldığını ve çocukların son iki senedir markete gelmeye korktuklarını anlattı. Arslan, "Burası köpeklerden yaşanmayacak hale geldi. Bir an önce bunun çözümünü bulmak lazım." şeklinde konuştu.

Semt sakinlerinden Yakup Yaylı da oğlunun sabahın erken saatlerinde işe giderken aynı mahallede köpek saldırısına uğradığını belirterek, sözlü olarak bazı mercilere rahatsızlıklarını ilettiklerini söyledi.

Kaynak: aa