Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan özel bir maden ocağında meydana gelen göçük, bir işçinin hayatını kaybetmesine ve bir işçinin yaralanmasına neden oldu.

Henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı gerçekleşen göçük sonrasında mesai arkadaşları, mahsur kalan işçiler Savaş Onur (31) ve Şenol Zurnalı'yı (42) kurtarmak için hemen çalışmaya başladı.

Olayın ihbar edilmesi üzerine bölgeye 112 Acil Sağlık ekipleri, AFAD ve jandarma sevk edildi. Yapılan çalışmalar sonucunda göçük altından çıkarılan Savaş Onur, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yaklaşık bir saat süren kurtarma çalışmalarının ardından hastaneye götürülen Şenol Zurnalı ise yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Hastaneye gelen işçilerin yakınları ve mesai arkadaşları büyük bir üzüntü yaşarken, Savaş Onur'un hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildiği belirtildi.

Akademisyenler, Beşiktaş hakkındaki kitaplarını Kulüp Başkanı Arat'a hediye etmeyi planlıyor Akademisyenler, Beşiktaş hakkındaki kitaplarını Kulüp Başkanı Arat'a hediye etmeyi planlıyor

Yetkililer, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve gerekli incelemelerin yapıldığını bildirdi. İş kazalarının önlenmesi ve benzer acıların yaşanmaması için tedbirlerin artırılması gerektiği vurgulandı.