Amasya Genelgesi'nin yayımlanmasının 105. yılı kutlandı Amasya Genelgesi'nin yayımlanmasının 105. yılı kutlandı

Zonguldak'ta uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7 şüpheli tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin yürüttüğü operasyonla uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik önemli bir adım atıldı.

Geniş Kapsamlı Operasyon

Narkotik ekipleri, kent merkezi ile Karadeniz Ereğli, Alaplı ve Devrek ilçelerinde eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Operasyonlar sonucunda, toplamda 617 gram uyuşturucu madde, 58 uyuşturucu hap, hassas terazi, uyuşturucu kullanma aparatı ve 50 bin lira ele geçirildi. Bu başarı, kentte uyuşturucu ticareti ve kullanımının önlenmesine yönelik kararlı mücadelenin bir göstergesi oldu.

7 Şüpheli Tutuklandı

Operasyon kapsamında "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak" suçundan 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

Mücadele Devam Edecek

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik çalışmalarını kararlılıkla sürdürmeye devam edecek. Yetkililer, vatandaşları uyuşturucu madde ile mücadelede duyarlı olmaya ve şüpheli durumları emniyet güçlerine bildirmeye davet etti.

Kaynak: aa